V Župniji svetega Vida smo tudi letos slovesno obhajali Vidovo nedeljo. Praznično sveto mašo je daroval pater Andrej Mohorič ob somaševanju domačih patrov. V nagovoru je poudaril pomen vere, medsebojne povezanosti in zvestobe krščanskim vrednotam.
Ob koncu svete maše je zbrane nagovoril tudi župan Občine Videm Brane Kolednik, ki je izrazil veselje nad ohranjanjem tradicije ter pohvalil dobro sodelovanje med župnijo, občino in društvi.
Pri slovesnosti so sodelovala domača društva, ki s svojim delom pomembno bogatijo življenje kraja. Poseben pečat dogodku so dali tudi predstavniki društva iz pobratene Občine Bednja, s katerimi že vrsto let gojimo prijateljske vezi in uspešno sodelovanje.
Vidova nedelja je tako ponovno povezala ljudi v skupni molitvi, druženju in spoštovanju tradicije.
Hvala Občini Videm, društvom in vsem ostalim za vso pomoč. Vsem ostalim pa za
prisotnost.
Naj nas spremljajo besede iz Svetega pisma: »Ljubite drug drugega, kakor sem jaz ljubil vas.« (Jn 13,34). Naj bo ta spodbuda vodilo našega vsakdanjega življenja in medsebojnih odnosov.




